zajęcia plastyczne dla dzieci

Fundacja Atelier organizuje zajęcia w grupach wiekowych dla dzieci od 2,5 roku do 12 lat. 

W Fundacji Atelier tworzymy dzieciom wspaniałe warunki do rozwoju naturalnej twórczej aktywności - poprzez radość działania, tworzenia i poznania. Podczas warsztatów dzieci zdobywają umiejętności wyrażania własnych emocji w procesie twórczym, rozwijają też te cechy osobowości, które będą przydatne w życiu społecznym. Stają się uważnymi obserwatorami otaczających zjawisk, widzą więcej szczegółów i barw wokół siebie. Poprawia się znacznie ich sprawność manualna, a przede wszystkim samoocena. Wiemy, że atmosfera akceptacji i poczucie bezpieczeństwa pomagają każdemu dziecku przeżywać naturalną radość tworzenia. Zajęcia odbywają się w grupach, ale artyści prowadzący zajęcia z każdym dzieckiem rozmawiają indywidualnie. Dostosowują wypowiedzi do bieżącej pracy dziecka, uwzględniają jego umiejętności i wrażliwość, podkreślają mocne strony. Wiemy, że każde dziecko jest inne. Indywidualizując rozmowę chcemy podkreślić, że praca każdego dziecka jest wyjątkowa i ważna, chociaż tak bardzo się od siebie różnią. Praca w grupie sprawia, że dzieci uczą się także od siebie wzajemnie, nie tylko od artystów prowadzących zajęcia. Sprzyja rozwojowi wyobraźni, wzajemnemu inspirowaniu się, "burzy pomysłów", która wprowadza element zabawy. Zapewniamy dzieciom przyjazną, twórczą atmosferę. Warsztaty są realizowane w oparciu o autorski program przygotowywany przez artystów prowadzących zajęcia.

O naszej metodzie nauczania dzieci

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI

Proponujemy zajęcia dla dzieci:
- warsztaty plastyczne
- zajęcia plastyczne dla maluszków z rodzicami
- animacja poklatkowa
- performance
- design eksperymentalny
- ekodizajn
- warsztaty plastyczne Art in English
warsztaty komputerowe
- animacja komputerowa
- fotografia cyfrowa
- Minecraft
- warsztaty interaktywne Arduino
- modelowanie 3d
- druk 3d
-
 Moda & Design
- smart filming

Zajęcia odbywają się w małych grupach wiekowych: zajęcia dla maluszków 2,5-3,5 roku z rodzicami, 3,5-4,5 lat, 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat.
Wykorzystujemy różnorodne techniki: rysunek ołówkiem, węglem, kredką i tuszem, frottage, monotypię, malarstwo gwaszem, akwarelami, temperami. Tworzymy collage z użyciem kolorowych papierów, gazet, fragmentów opakowań i materiałów recyklingowych. Dzieci poznają elementy grafiki (linoryt, gipsoryt), rzeźbę w glinie, papier-mache. Organizujemy grupowe działania w przestrzeni, budujemy wielkoformatowe instalacje, wspólnie z dziećmi oglądamy wystawy. Zajęcia prowadzą doświadczeni artyści-pedagodzy. Zapewniamy wszystkie materiały plastyczne i narzędzia. Zapraszamy dzieci od 8 lat do udziału w zimowych i letnich plenerach w Łucznicy.
Jeśli chcecie poznać szczegóły programu edukacji twórczej realizowanego w Fundacji Atelier – odwiedźcie nas. Mamy bogatą dokumentację fotograficzną z zajęć, wystaw i plenerów.

  • 01
  • 01_DSC_9858
  • 01_L1030679

OPINIE OSÓB, KTÓRE POWIERZYŁY NAM SWOJE DZIECI