Zapraszamy na wystawę

MAGDALENA CIEMIERKIEWICZ

KOLAŻE (I NIE)

12 września - 23 września 2020

Wystawa prezentuje szerokie spectrum zainteresowań artystki, tworzące postmodernistyczną mieszankę, w której współistnieją abstrakcja i figuracja, szarość, kolor, mrok, i światło,a także wszystko co pomiędzy nimi. Na wystawie będzie można obejrzeć także szkice, fotografie z procesu, czy rysunki koncepcyjne, które znajdują rozwinięcie w poszukiwaniach artystki skupionych od kilku lat wokół form duchowości, konfliktu oraz współistnienia kultur i tradycji.

 

Spotkanie z artystką - 18.09.2020 godz. 18:30

Autorski warsztat - 20.09.2020 godz. 12:30

Podczas warsztatu z Magdaleną Ciemierkiewicz uczestnicy stworzą kolaże według autorskiej metody artystki i z wykorzystaniem stosowanych przez nią materiałów.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 826 88 13, 22 826 95 89 lub 502 585 061

 

Podczas wydarzeń prosimy o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie zasady dystansu społecznego obowiązującego w czasie pandemii.

 

 

 

       

 

 

 

Magdalena Ciemierkiewicz ur. 1992 r. w Rzeszowie. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ukończyła studia z wyróżnieniem w pracowni prof. Andrzeja Rysińskiego w 2016 roku. Finalistka Konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa (2016). Absolwentka studiów podyplomowych Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk na specjalizacji Historia sztuki nowoczesnej (2020). Więcej: www.ciemierkiewicz.net

 

Fundacja Atelier prezentuje: pokolenie Y jest pierwszą z serii prezentacji artystów związanych z Fundacją Atelier organizowaną z okazji 30 rocznicy działalności Fundacji Atelier. Jesteśmy jedną z najstarszych warszawskich instytucji pozarządowych działających w obszarze edukacji kulturalnej. Od prawie 30 lat przygotowujemy młodzież do studiów artystycznych. Wielu naszych uczniów skończyło studia artystyczne w Polsce lub za granicą. Prezentują swój dorobek w Polsce i za granicą, aktywnie działają artystycznie i społecznie. Niewiele osób jednak wie, że w momencie największego kształtowania się ich świadomości plastycznej byli uczniami Fundacji Atelier. Oni sami przyznają, że rzetelne podstawy, które otrzymali w Fundacji Atelier pozwoliły im skuteczniej realizować studenckie projekty co przełożyło się na ich późniejszą indywidualną twórczość. Prezentując wybranych artystów, absolwentów Fundacji Atelier, chcemy dać nadzieję młodym ludziom, że marzenie o byciu artystą może się spełnić i jest źródłem zawodowej satysfakcji.

Wystawę można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00 oraz w soboty w godzinach 15:00-19:00.

 

Pobierz Raport z realizacji projektu